Przejdź do treści

O nas

Firma STATUS powstała w 1997 roku jako Firma Komputerowa „STATUS”. W początkowym okresie istnienia przedmiotem działalności firmy była produkcja komputerów osobistych oraz usługi związane z sprzedażą i serwisem sprzętu komputerowego i oprogramowania. W trakcie działalności stopniowo coraz większy udział w obrotach firmy zyskiwała sprzedaż oprogramowania użytkowego własnej produkcji realizowanego na zamówienie klientów. W efekcie kilkuletnich doświadczeń i sytuacji rynkowej firma skupiła swoją działalność na tworzeniu oprogramowania aplikacyjnego dla sterowników PLC nadzorujących realizację procesów przemysłowych oraz oprogramowania do wizualizacji procesów przemysłowych m.in. w przemyśle górniczym. Firma wyspecjalizowała się również w projektowaniu i produkcji urządzeń elektronicznych i sterowników przemysłowych przeznaczonych do sterowania i kontroli procesów przemysłowych.

Po 18 latach działalności firma posiada grono stałych klientów z kraju i z zagranicy doceniających jakość, solidność i terminowość realizacji zamówień. Realizowane projekty zarówno programowe jak i sprzętowe są realizowane z starannością i dbałością o realizację wszystkich wymagań klientów.

Rok 2013 był przełomowy dla działalności firmy m.in. ze względu na podjęcie działań zmierzających do rozszerzenia działalności firmy o projektowanie i produkcję urządzeń dla gałęzi przemysłu w których występują strefy zagrożenia wybuchem gazów i pyłów.. Nastąpiła zmiana nazwy z Firma Komputerowa „STATUS” na STATUS. Poza kontynuacją produkcji oprogramowania aplikacyjnego i wizualizacyjnego firma rozszerza działalność o produkcję elektrycznej i elektronicznej aparatury przeznaczonej do użytkowania w strefach zagrożonych wybuchem takich jak przemysł górniczy, petrochemiczny i spożywczy. Firma jest usytuowana w Cieszynie w własnym lokalu, w bezpośredniej bliskości przejścia granicznego z Republiką Czeską.

Dotacje z Funduszy Europejskich

Firma STATUS realizuje projekt pn. „Iskrobezpieczny Miernik Wielofunkcyjny” w ramach działania 2.3 „Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw”, poddziałania 2.3.2 „Bony na innowacje dla MŚP” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zgodnie z umową zawartą z PARP nr POIR.02.03.02-24-0048/15-00 z dnia 04.11.2016 r.

Cel projektu – wdrożenie energooszczędnego, ergonomicznego miernika wielkości elektrycznych dostosowanego do użytkowania w strefach zagrożonych wybuchem metanu i pyłu węglowego.

Planowane efekty – rozszerzenie oferty o innowacyjne urządzenie własnej produkcji z przeznaczeniem dla górnictwa, konkurencyjne cenowo i funkcjonalnie w stosunku do oferowanych na rynku urządzeń.

Wartość projektu – 428 040,00 zł

Wartość dofinasowania – 278 400,00 zł